Daniška kovo 8 -oji, kraustymosi “malonumai“ ir pavasaris.

Kovas tiesiog praskriejo. Nors ir prisižadėjau sau daugiau rašyti, tačiau laiko sau ir rašymo tik savo malonumui, deja, nepadaugėjo. Kovas pasižymėjo itin sparčia ne tik orų, net ir mano nuotaikų kaita, galybe veiksmo ir užimtumu, kuris baigsis Vėlykų atostogomis. Na, o koks kovas be tarptautinės moterų dienos minėjimo.

Kuo skiriasi kovo 8 -oji Lietuvoje ir Danijoje?

Lietuvoje įprasta šią dieną dovanoti moterims tulpių. Klasiokės, kolegės, mylimosios sveikinamos būtent šitaip, dažnai tik įėjus į klasę/darbovietę ir visiems turbūt įprastas vaizdas šią dieną prie gėlių stendų nusidriekusios eilės sutrikusių vyriškių, besirenkančių tulpes ir skubančių namo jas įteikti. Per televiziją pranešama, kad štai, švenčiame tarptautinę moters dieną, socialiniuose tinkluose ant paveiksliukų su gėlėmis “užtaginamos“ merginos, viena – kita įžimybė pasidalina kokiu ilgu postu apie tai, ką reiškia būti moterimi, padėkojama už tulpes ir  ramu.

Danijoje viskas kiek kitaip.

Čia nepamatysi didelių eilių prie gėlių, skubančių vyriškių, atėjus į darbą niekas nepuls sveikinti, grįžus namo irgi greičiausiai nesulauksi sveikinimo už tai, kad esi moteris. Didesnis dėmesys skiriamas būtent abiejų lyčių lygybei, diskusijoms apie tai, kuo ši diena svarbi, vyksta eitynės, skelbiama moterų istorijoje mėnesio pradžia, prisimenama visa ilga kova dėl teisių, kurias turime dabar, kalbama apie tai, kad reikia įdėti dar daug darbo ir pastangų, kad pasaulyje pasiektume lyčių lygybę.

Šią lietingą dieną einant iš darbo teko prasilenkti ir su protestu prieš seksizmą, rasine ir lytine diskriminacija bei feminizmo eitynėmis, kur dalyvavo  nemažai vyrų, pamatyti ženklų “equality for all“, “be a person, not a gender“ ir t.t. Ši diena tarsi mini šventė LGBT bendruomenei, organizuojama „Moterų Muziejaus“ , kuris yra pačiame Aarhuso centre.

Tokios eitynės vyksta kasmet, švenčiama visų ir kalbama ne tik apie moteriškumą, jo svarbą, bet ir apie socialinę bei ekonominę lygybę, rasinę diskriminaciją, integracijos visuomenėje problemas. Taigi, Danijoje pamatysite daugiau rožinių pussy hats, eitynių ir besilinksminančių bei feminizmą švenčiančių žmonių, nei vyrų besiburiuojančių gėlių parduotuvėse ir lakstančių su tulpėmis.

“It’s all about women’s rights and equality for all”

pussyhat6

 

Kraustymasis

Kodėl kraustausi, galite paskaityti čia : https://mindinterruptedblog.wordpress.com/2017/03/07/kaimynai-perliukai/

Būstą kaip ir įprasta Danijoje susiradau 3 mėnesiai iki išsikraustant iš senojo. Tada pranešiau šeimininkui, kad viso, aš jus palieku. Ir palikau. Na žinoma dar pre -payed rent, visokios sutartys, kad prieš išsikarustant iš šios vietos irgi turėsiu pranešti prieš 3 mėnesius, bet man nereikės mokėti už paskutinį mėnesį gyvenant naujame būste. Nežinau ar tai sėkmė ar tiesiog profesinis talentas bet naują būstą radau itin greitai ir už labai patrauklų kainos ir kokybės santykį.DSC_0141

DSC_0140-3.jpg
DSC_0116-2

DSC_0142
Žinoma, nebuvo lengva ieškoti pagalbos, montuotis šviesas, susirasti, kad padėtų persivežti baldus, bet aš tai padariau ir labai tuo džiaugiuosi. Kaip ir turbūt daugumai žmonių kraustymasis man, ir dar užsienyje, sukėlė nemažai streso. O kur dar mokslai, darbas, praktika, baigiamojo rašymas.

Nežiūrint į praktinius kraustymosi aspektus, naujoje vietoje jaučiuosi žymiai geriau. Čia daug tyliau, šviesiau. Persikėliau visas savo knygas ir pastebėjau baisų dalyką. Daugiau nei pusė jų – angliškos. Didžioji dalis lietuviškų liko namie pas mamą. Labai trūksta lietuviškos literatūros, pokalbių apie knygas ir apskritai … moteriškos kompanijos. Pagavau save pasamoniškai ieškant draugės. Tokios pat kreizi knygoholikės, nebijančios išlysti ir už normos ribų. Noriu bendrauti, draugauti, diskutuoti, fotografuoti, visko labai noriu!

Galbūt dėl tokio savo būdo visiškai išsikvėpiau ir paskutines 4 dienas beveik nieko nevalgiau. Sustreikavo skrandis, nes kažkas gi turi pasakyti, ė, stop, gal pailsim?

Linkiu balandį paatostogauti ir tiesiog pasidžiaugti pavasariu.

DSC_0071

 

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s